Polyetylen PE 1000

Co je polyetylen PE 1000?

Polyetylen PE 1000 je technický plast s ultravysokou molekulární hmotnosti a vysokou odolností proti otěru. Zároveň má vysokou houževnatost – odolá tedy velkému množství síly, aniž by se zlomil. Dobře odolává také nárazu a opotřebení.
Co se chemické odolnosti týče, polyetylen je odolný vůči UV záření, chemikáliím i rozpouštědlům s výjimkou některých kyselin (dusičná, sírová). Polyetylen PE 1000 je vhodný pro použití v teplotách od -150 až do +120 °C. Kvůli voskovému povrchu se nehodí pro lepení.

 

Proč zvolit technický plast PE 1000

  • PE 1000 je vysoce odolný proti abrazi a opotřebení
  • vysokou rázovou pevnost
  • polyetylen PE 1000 nekoroduje
  • je odolný vůči chemikáliím 
  • neabsorbuje téměř žádnou vlhkost
  • dobré vlastnosti si udržuje i při používání ve vysokých či nízkých teplotách 
  • PE 1000 je odolný proti praskání 
  • je fyziologicky nezávadný

 

Kde se používá polyetylen PE 1000?

PE 1000 najdeme například ve strojírenství, v přepravě i dopravě, vyrábí se z něj skladovací předměty i obaly. Díky chemické odolnosti je ceněný také v chemickém odvětví a potravinářském průmyslu. Z tohoto polyetylenu mohou být vyrobeny i různé lišty, výměnné díly, obložení, blatníky nebo další předměty a součástky.

 

Jak se PE 1000 zpracovává 

Do polyetylenu PE 1000 můžeme vrtat, frézovat jej, tvarovat za studena či řezat. Je vhodný i pro soustružení, nýtování a řezání vodním paprskem.

 

Další varianty polyetylenu

Polyetylen (PE) je velmi populární materiál s mnoha možnostmi využití. Polyetylen se vyrábí z etylenu. Všechny typy polyetylenu se obecně vyznačují snadnou tvarovatelností, vysokou chemickou odolností a nízkou absorpcí vlhkosti.
Vedle polyetylenu PE 1000 můžeme narazit také na polyetylen PE 500 a PE 300.

Polyetylen PE 300 je z těchto tří materiálů nejměkčí a má nejnižší molekulární hmotnost. Používá se například při výrobě nádrží.

Polyetylen PE 500 je známý také jako PE-HMW. Má nejlepší vlastnosti, co se molekulární hmotnosti, pevnosti a tvrdosti týče. Mohou z něj být vyrobeny například řezné destičky nebo elektronické součástky.

Akční nabídkaObrábění
plastů

< Klikněte zde >

Kontaktujte nás

TRIBON s.r.o.
Vychodilova 15, Brno
Objednávky: 541 218 539
Technické poradenství:
541 218 541