Plastové desky a polotovary

Plastové desky jsou vyrobeny z běžných, technických i špičkových plastů a jsou velmi užitečným základem pro mnoho odvětví. Využití nacházejí tyto plastové desky především v průmyslové výrobě, strojírenství, chemickém průmyslu, zemědělství a stavebnictví a dalších, např. plastové desky na bazény, pro výrobu nádrží, vzduchotechnických prvků. Umělohmotné desky se uplatňují jako polotovary pro další výrobu. V našem sortimentu najdete širokou škálu plastových desek různých materiálů, velikostí, barev a tvarů.

Jaké plastové desky nabízíme

Umělohmotné plastové desky se vyrábí z různých plastových materiálů (PVC, PE, PP,...). V našem sortimentu si vyberete plastové desky z běžných, technických i špičkových plastů. Pro různé účely se hodí různé typy plastů. S výběrem vhodného materiálu, vám velice rádi poradíme. 

Pojďte se podívat, jaké plastové desky, najdete v naší nabídce:

  • Plastové desky – vyrobené z běžných, technických i špičkových plastů,
  • plastová deska do prostředí se zvýšeným nebezpečím výbuchu,
  • vytlačované plastové desky – pro svařování nádrží, zásobníků, kontejnerů apod.,
  • polypropylenové a polyetylenové desky – pro plastové nádoby, nádrže a bazény, plastové odlučovače, vzduchotechniku, potravinářský průmysl, čistírny odpadních vod, skleníky apod.

Využití plastových (umělohmotných) desek

Využití plastových desek je opravdu široké, najdete je napříč různými odvětvími. Používají se v oblasti zemědělství, stavebnictví, zdravotnictví, strojírenství, chemickém průmyslu až po úpravy domu a kutilských inovací. Plastové desky také často nachází uplatnění jako polotovary pro další výrobu.

Plastová deska se hodí do stavebnictví i na bazény

Ve stavebnictví slouží umělohmotné desky (polyetylenové desky nebo polypropylenové desky) například jako ochrana podlahových krytin při rekonstrukcích objektů, pro výstavbu plastových plotů, palubek, protihlukových bariér či různých typů stavebních konstrukcí a zastřešení. Ve strojírenství se jedná o vodící lišty, přepážky apod. Potkáte je i na hřištích a sportovištích. Běžně se plastové desky používají také na výrobu bazénů. Zkrátka jejich využití je různorodé. 

Výhodou plastových desek je velice rychlá a jednoduchá montáž, snadné opracování a nízká cena. A také nesmíme opomenout vynikající vlastnosti materiálu – např. chemická a tepelná odolnost.

Polypropylenové desky (PP desky)

Pro výrobu plastových desek se využívá mnoho různých umělohmotných materiálů. Mezi jedny z nejčastěji používaných patří polypropylenové desky, neboli PP desky (polypropylen)

Polypropylen vyniká velmi dobrou chemickou a mechanickou odolností. Desky z polypropylenu díky tomu nacházejí široké uplatnění při výrobě plastových nádrží na dešťovou vodu, jímek, septiků nebo vodoměrných šachet.

Vzhledem ke svým vynikajícím vlastnostem mají polypropylenový desky mnoho dalších využití. Hodí se například na výrobu speciálních nádrží určených k průmyslovému použití nebo třeba k pokrytí podlah při stavbeních pracích. Jsou ideálním materiálem pro svařování

Polypropylenové desky se dají snadno opracovávat řezáním, vrtáním nebo broušením a spojovat svářením. Dodáváme PP desky v různých rozměrech nebo je uzpůsobíme na míru vašim požadavkům.

Prodej plastových desek od Technické plasty Tribon

V našem sortimentu najdete plastové desky za příznivou cenu v prvotřídní kvalitě. Vyberte si ze široké nabídky plastových desek, s použitím vhodného materiálu vám určitě pomůžeme. 

Na materiálu záleží. Dodáváme plastové desky v mnoha rozměrech, tloušťkách a druzích materiálu. Výběr správného plastu by měl odpovídat účelu použití a jeho vlastnostem. Víme, že někdy není jednoduché se v široké nabídce plastových materiálů a možností zorientovat. Proto se na nás nebojte obrátit s dotazy. Jsme odborníci na to, co děláme a rádi vám kvalifikovaně poradíme

Nabídku plastových desek na míru s radostí přizpůsobíme vašim požadavkům. Chcete doladit materiál, barvu, rozměr či máte specifičtější požadavek – např. plastové trubky? Bez problému. Stačí, když se nám ozvete a my už vše společně doladíme k vaší spokojenosti.

Plastové desky a polotovary
Plastové desky najdou uplatnění v mnoha oblastech nebo jako polotovary pro další výrobu.

Jaká je cena plastové desky?

Všeobecně by se dalo říct, že plastové desky lze zařadit mezi levnější materiály, které i přes svoji nízkou cenu vynikají velmi dobrými vlastnostmi:

  • snadná práce s nimi;
  • modifikovatelnost;
  • tepelná i chemická odolnost;
  • rychlá a jednoduchá montáž.

Díky tomu lze umělohmotné desky využít mnoha způsoby jak v rozmanitých průmyslových odvětvích, tak i na osobní potřeby.

Kvůli tak širokým možnostem použití je na každou aplikaci vhodný jiný typ plastů. Některé plastové pláty využijete na své kutilské pokusy, jiné zase k certifikovanému použití v potravinářství a zemědělství. Podle toho se bude také odvíjet cena těchto desek.

Cena polypropylenových a polyetylenových desek

Umělohmotné polyetylenové desky (PE desky) a polypropylenové desky (PP desky) jsou zcela běžné a hojně rozšířené, a to nejen díky svým vlastnostem (popsané výše). Cena PP i PE desek je velmi nízká, a tak velmi vhodná i na jakákoliv použití, od složitějších a rozsáhlejších, až po menší a jednodušší.

Avšak vždy záleží na konkrétní realizaci, a tak nás kontaktujte prostřednictvím poptávkového formuláře nebo telefonem. Přejete si zjistit cenu polypropylenových nebo polyetylenových desek? Zavolejte nám na číslo 541 218 539. Nevíte si rady s výběrem nebo potřebujete nějakou technickou pomoc? Pak nám zavolejte na 541 218 541.

Ostatní plastové desky a jejich cena

Cena plastových desek z jiných typů plastů poroste výše, protože se jedná o technické nebo špičkové plasty.

  • Umělohmotné desky z technického plastu vyžadují vyšší nároky a požadavky, např. vystavení většímu opotřebení, tření, zatížení. Proto je u nich kvalita a odolnost vyšší. Pochopitelně s těmito vlastnostmi roste i cena plastových desek z technického plastu. Další informace o technických plastech najdete na zda samostatné stránce.
  • Špičkové plasty a plastové desky z nich vyrobené vyjdou zpravidla cenově nejdráže, ale poskytují nejlepší vlastnosti z hlediska odolnosti, houževnatosti, pevnosti, teplotních. Vhodné jsou především do náročného průmyslu a strojírenství, kde se to napříč ceně plastových desek vyplatí. Pro veškeré informace o špičkových plastech na specializovaných stránce.

Nechte si vytvořit nezávaznou poptávku a zjistěte, jaká by byla cena plastových desek přímo pro vás. Co nejdříve se vám ozveme s vhodným řešení a cenovou nabídkou.


Tematická specifikace stránky: plastové desky, plastové desky na míru, umělohmotné desky, polyetylenové desky, plastové tabule, desky plastové, polypropylenové desky.

KONTAKTUJTE NÁS