Vážení zákazníci,


s ohledem na vážnou situaci způsobenou novým koronavirem zavádíme změny v osobním odběru materiálu.

Výdej materiálu je možný po předchozí telefonické nebo emailové domluvě.
V zájmu vašeho zdraví bude předání zboží nově probíhat venku z nakládací rampy u skladu.

Při příchodu prosím zvoňte a vyčkejte na příchod obsluhy.


Děkujeme za pochopení.


Tým TRIBON

X

Polyacetal POM C

Polyacetal (polyoxymethylen) POM C je oblíbeným technickým termoplastem používaným v průmyslu. Polyacetal POM C má velmi vysokou povrchovou tvrdost a zároveň je hladký – proto mu může konkurovat jen velmi málo dalších materiálu.

POM C je extrémně odolný opotřebení a chemickým látkám. Zároveň jde o dobře obrobitelný plast, který najde využití všude tam, kde jsou kladeny vysoké nároky na tvarovou a vzhledovou stálost.

 

Proč si vybrat polyacetal POM C

  • POM C má vynikající kluzné vlastnosti
  • absorbuje velmi málo vlhkosti
  • polyacetal POM C vyniká vysokou odolností proti oděru
  • představuje ideální spojení pevnosti, tuhosti a houževnatosti
  • nemá tendenci téci
  • dobře se obrábí
  • POM C má dobré elektrické a dielektrické vlastnosti

 

Kde se polyacetal POM C používá?

POM C je klasickým materiálem pro vytváření konstrukcí, ať už se jedná o stroje či jiná zařízení. Najde uplatnění také v automobilovém, textilním a potravinářském průmyslu. Ke konkrétním výrobkům z polyacetalu POM C patří ozubená kola, posuvné a pružinové prvky, ventily, těsnění, spojky, ložiska a další.
V elektrotechnickém a elektrotechnickém průmyslu se POM C také využívá – například pro výrobu mechanických součástek, cívek, izolátorů, konektorů či tlačítek. Polyacetal POM C najdeme také v lékařském odvětví, kde slouží třeba pro výrobu rukojetí, zubních kartáčků či inzulinových per.

 

Zpracování polyacetalu POM C

Polyacetal POM C se obvykle zpracovává vstřikováním nebo dokonce precizním vstřikováním, při kterém vznikají velmi malé díly, mnohdy menší než 2 mm.
Polyacetal POM C lze také extrudovat, vyfukovat a svařovat. Kvůli hladkému povrchu je nutné jej pro účely lepení nejprve povrchově upravit.
Při zpracovávání polyacetalu POM C by nemělo probíhat za příliš vysokých teplot. V tomto případě totiž hrozí vznik dutin a pórů. Při vysokých teplotách navíc dochází k rozkladu polyacetalu.

Akční nabídkaObrábění
plastů

< Klikněte zde >

Kontaktujte nás

TRIBON s.r.o.
Vychodilova 15, Brno
Objednávky: 541 218 539
Technické poradenství:
541 218 541