Technické plasty

Zabýváme se výrobou a distribucí technických plastů různých druhů a profilů. Mezi hlavní přednosti námi dodávaných technických plastů patří nejen prvotřídní kvalita, ale i cena, variabilita produktů dle vašich požadavků a také rychlost dodávky technických plastů. Pokud hledáte prvotřídního dodavatele plastových materiálů a prodej plastových polotovarů pro svou výrobu, pak se na nás kdykoliv obraťte!

 

Rychlá navigace technických plastů

V případě vašich individuálních požadavků nás neváhejte kontaktovat s dotazem či poptávkou. Náš sortiment technických plastů a distribuce plastových materiálů má široký záběr. Jsme připraveni vám na zakázku dodat téměř jakékoliv technické plasty v množství a formátech, které si vzájemně dojednáme.

 

Technické plasty - PC 1000

výrobní program

 • Technický plast UV - nestabilizovaný polykarbonátový produkt pod obchodním názvem PC 1000. Jedná se o produkt s "neoptickou" průmyslovou kvalitou a jediný magneticky neutrální plast.

Technické plasty - TIVAR 1000, BOROTRON HM

fyzikální vlastnosti výrobní program

UHMW POLYETYLEN (technické plasty)

 • Technický plast TIVAR 1000 natural / R (bílý / černý) PE
  Velmi pevný, vysoce odolný proti opotřebení, použitelný do teploty -269°C.
  Použití: otěruvzdorné strojní součásti, vysoce zatížená kluzná vedení, potravinářský průmysl. CESTILENE HD 1000R (zelený / černý) PE
  Částečně regenerovaný, barvený, dobře obrobitelný.
  Použití: manipulační prvky výrobních linek, rozváděcí hvězdice, vodící šrouby.
 • Technický plast TIVAR DS grey (šedomodrý) PE
  Nejlepší poměr mechanických vlastností, elektrické, chemické a abrazní odolnosti.
  Použití: materiál pro nejnáročnější strojní aplikace - ložiska, čerpadla, textilní stroje.
 • Technický plast TIVAR 1000 ASTL (černý) PE
  Antistatický (plněný grafitem), vysoká abrazní odolnost, vysoká tuhost a tvrdost.
  Použití: strojírenství, chemický průmysl, venkovní použití díky zesílené UV stabilitě.
 • Technický plast TIVAR TECH PE
  Tento samomazný polyetylén se vyznačuje nepatrným koeficientem tření (0,07) při zachování vysoké odolnosti proti abrazi. Mezi jeho vynikající vlastnosti patří i velmi dobrá schopnost tlumit hluk, je UV stabilizovaný a bez vnitřního pnutí.
  Použití: suvná a kluzná ložiska hřídelů, napínáky řetězů, součásti ventilů, kluzné podložky (např. mostní, jeřábové).
 • Technický plast BOROTRON HM (natur) PE
  Speciální PE s obsahem 1 - 10 % bóru. Tento bórem plněný polyetylen je svou schopností pohlcovat neutrony přímo vyvinut pro potřeby atomového průmyslu jako neutronových štítů.

Kluzné plasty

Obecně jsou to technické plasty vhodné pro třecí zatížení, plasty vystavené většímu opotřebení a ložiska. Jde i o plasty využitelné a certifikované pro potravinářství a zdravotnictví (např. polytetrafluorethylen – PTFE – známý více pod svým obchodním názvem teflon).

Skvělé kluzné vlastnosti má odolný nylatron, který se používá pro výrobu ložisek, extrémně tvrdý polyamid PA6 vhodný na mechanické součásti vystavené námaze a pracující při teplotách vyšších než 60°C. Technický plast Ertacetal je vhodný k výrobě odolných plastových polotovarů. Polyethylentereftalát PETP (ERTALYTE) se používá například pro kluzné součásti, ložiska nebo ozubená kola.

 

KONTAKTUJTE NÁS