Polyethylen - PE | zpracování a prodej plastů

Polyethylen je v současné době nejpoužívanějším polymerem na světě, který je ideální pro každou domácnost. Mezi jeho největší výhody patří bezesporu zdravotní nezávadnost, nízká cena a vynikající odolnost. V běžném životě na něj nejčastěji narazíte ve formě obalového materiálu nebo plastových výrobků v domácnosti. V průmyslových formě ho pak najdete jako polyetylenové desky, potrubí, svařovací dráty – s tím vám rádi poradíme. 

Co je polyethylen, zkráceně PE

Polyethylen také polyetylen, zkráceně PE, je termoplast, který vzniká polymerací ethenu. Rozlišují se dva základní druhy, a to s nízkou hustotou (PE-LD) a s vysokou hustotou (PE-HD). Sumární vzorec polyethylenu je (C2H4)n. Tolik z chemického okénka a pojďme se podívat na vlastnosti a využití polyethylenu.  

Vlastnosti polyethylenu

Proč je právě polyethylen tak vyhledávaným materiálem? Polyethylen si získal oblíbenost především díky svým užitným vlastnostem, širokému spektru využití a nízké ceně. Mezi vynikající vlastnosti tohoto materiálu patří:

  • Mimořádná chemická odolnost,
  • výborné dielektrické vlastnosti,
  • nenasákavost, 
  • mrazuvzdornost,
  • použitelnost v extrémně nízkých teplotách,
  • odolnost proti vzniku a šíření napěťových trhlin,
  • dlouhá životnost.

Polyethylen je odolný proti působení rozpouštědel a většiny chemikálií. Díky svým skvělým vlastnostem nachází využití v celé řadě průmyslů. Nejčastěji je na prodej pro stavebnictví, chemickém průmyslu, zdravotnictví, na výrobu kabelů a v rámci odpadních a vodovodních systémů.  

Polyethylen – výroba a využití

Polyethylen poprvé syntetizoval v roce 1898 Hans von Pechmann. K samotnému zahájení průmyslové výroby materiálu s nízkou hustotou (PE-LD) došlo v roce 1939. Polyethylen s vysokou hustotou (PE-HD) se průmyslově začal vyrábět v roce 1953. 

Způsobů zpracování polyethylenu je hned několik. Mezi základní technologické postupy, které se používají nejčastěji, patří vstřikování a vytlačování polyethylenu. 

Nízkohustotní polyethylen je netoxický a bez zápachu. Dlouhodobě snese teploty 80 °C, krátkodobě až 95 °C. Má široké možnosti využití – od obalového materiálu (igelitové tašky, folie), přes využití v domácnosti (plastové koše, přepravky) až třeba po skluzavky na dětských hřištích. 

Vysokohustotní polyethylen je velmi odolný recyklovatelný materiál. Vydrží teploty od -50 °C až po 110 °C. Je vhodný pro přímý styk s potravinami, protože je netoxický a bez zápachu. Používá se například na výrobu kojeneckých lahví, varných sáčků, víček od PET lahví, různých typů potrubí a rozvodů a dalších. Stále častěji se se používá i při výrobě tzv. woodplastic – materiál, který slouží jako náhrada dřeva.  

Výrobky z polyethylenu v naší nabídce

Vyrábíme, zpracováváme a prodáváme produkty z polyethylenu. V naší nabídce najdete vysoce kvalitní polyethylenové výrobky: 

  • Kruhové tyče PE,
  • desky a trubky PE,
  • svařovací dráty PE.

Polyethylen máme dispozici v rozmanitých podobách a variantách polotovarů. Dodáme vám polyethylenové polotovary, máme na prodej technické plasty, běžné i speciální plasty a výrobky z polyethylenu. Vyrobíme pro vás i plastové obrobky na základě vaší dokumentace. Obraťte se na nás. Moc rádi vám se vším poradíme.

 

 

Polyethylen 

Polyethylen je k dispozici v rozmanitých podobách a variantách polotovarů.

Obraťte se na nás, dodáváme polyethylenové polotovary, technické plasty, běžné i speciální plasty a výrobky z polyetylénu. Vyrábíme i plastové obrobky dle vaší dokumentace!


Tematická specifikace stránky: plasty pet, polyethylen folie, plastové výrobky pro domácnost, termoplast prodej, pe hd folie, svařování polyethylenu, polyethylen potrubí, polyetylén, polyethylen výrobky, polyethylen desky, pe desky, polyetylenová deska, pěnový polyethylen

KONTAKTUJTE NÁS